Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip

Progresive RockPsychedelic Doom RockPsychedelic Rock | Česká republika

Maskované psychedelické kvarteto Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip zahájilo činnost začátkem roku 2015 a krátce nato vydalo první krátkou nahrávku Chakra Meditations. Později v témže roce vyšlo EP Plague, kde se již OOBBT projevili v plné síle dvou kytar, baskytary, lesních bicích a příčné flétny.

V průběhu roku 2017 skupina nahrála v obrysu základového zdiva dnes již neexistujícího kostela Narození Panny Marie svoje první dlouhé album s názvem Feathers of Oblivion. Šlo o unikátní projekt inspirovaný koloběhem času v rámci roku, kdy se nahrávalo vždy v mezních dnech jednotlivých období, to znamená každou rovnodennost a každý slunovrat. Nahrávka vzniknuvší živě pod širým nebem má vlastně podobu terénního záznamu – do autorské hudby zasahují i přírodní vlivy jako je zpěv ptáků, vítr ve stromech nebo hukot větru. Velice velkoryse pojatý dvojvinyl s velkou obrazovou přílohou od umělkyně Anety Irmy Lammrové byl smíchán v Londýně v Bush Studios pod vedením Bena Etchellse a o mastering se postaral Ade Amsley, známý mimo jiné jako technický ředitel firmy Orange či masteringový mistr Iron Maiden.

V roce 2020 vydali Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip po změně na postu baskytaristy svou druhou dlouhohrající desku Temple of Serenity. Po výpravném dvojvinylu Feathers of Oblivion se pražští psychedelici uchýlili ke kratšímu formátu a většímu stylovému ukotvení zejména v post-rocku a moderní psychedelii. Na desce nechybí ambientní pasáže, příčná flétna, oproti starším nahrávkám zazní i perkuse a dokonce i klarinet.

Kapela nahrávala s Amákem ve studiu Golden HIVE a výsledkem je atmosférická deska plná dynamických zvratů na barevné zvukové paletě. Při koncertě proběhne liquid light show a vystoupení tanečnic maskovaných v jedinečných maskách od návrhářky Simony Krausové vystupující pod uměleckým jménem SIKRA.