<

O nás

JAK TO VŠECHNO ZAČALO….

Vraťme se zpátky v čase do 80. let  minulého století, kdy v Čechách vládne ještě hluboký socialismus. Svoboda projevu je jen jedna z věcí po kterých volá většina lidí. Mezi nimi je i Martin Peschl a Kamil Krůta (Koonda Holaa). Dva kamarádi ze severních Čech jsou exemplárními případy nesouznění s režimem. Zakládají spolu kapelu. Stávají se bezpochyby součástí něčeho, co minulý režim potlačoval. Underground. 

Jejich cesty se však po nějakém čase rozchází. 

Píše se rok 1989. Dochází k převratu a Martinovi je hned jasné, že má jedinečnou možnost uskutečnit to, za co byl celý život politicky persekuován. Hudbu. 

Hranice na západ se otevírá a on touží přinést čerstvý vítr do plachet začínající hudební scéně v ČSR. Zakládá v severočeské Bílině hudební klub Rock Bar na Újezdě. Kamil se mezitím přestěhuje do Francie odkud je svému kamarádovi o něco blíž. Ba co, dokonce je natolik blízko, že Martinovi dohazuje kapely z celé západní Evropy a USA do tohoto malého rybníčku na severu Čech. 

KRUH SE UZAVÍRÁ…

Píše se rok 2015. Marek, coby Martinův syn pokračuje ve šlépějích svého otce. Je členem různých kapel, podniká evropská turné, studuje hudební management na VŠ UJEP v Ústí n. Labem. A zde se naše cesty protínají. Tři hudebníci studující stejný obor na stejné škole s podobným vnímáním světa. Já (Vojta), můj celoživotní kamarád Matyáš a již zmíněný Marek. Všichni tři si padáme ihned do noty. 

Marek a jeho inspirativní povídání o jeho tátovi Martinovi nás přivádí do malinkého klubu uprostřed paneláků a uhelných dolů. Na naše první dojmy si pamatuji zcela přesně. Byla to oáza ve vyprahlé poušti paneláků. Zkrátka ráj uprostřed ničeho. Marek nás seznamuje s jeho otcem Martinem. Kruh se uzavřel.

NOVÁ BUDOUCNOST…

Na Martinovo a Kamilovo doporučení se vydáváme do Francie na Celebration Days Festival.

Musím říct, že je to přesně ten moment, kdy nám všem došlo, že je to právě to, co bychom chtěli dělat. Náš zážitek byl natolik silný, že jsme nevynechali ani jeden rok od první návštěvy, která byla před pěti lety. Každým rokem sme se utvrzovali víc a víc, že to je doopravdy to ono. Zakládáme projekt STONE SMOKER. 

Martin coby “guru” tohoto projektu poskytuje veškeré “know-how” nicméně už toho času a energie nemá příliš nazbyt. Pověřuje “nás” jako mladší generaci k pokračování tohoto odkazu.  

ČÍM SE STONE SMOKER ZABÝVÁ ?

  • Pořádání koncertů od A-Z.
  • Pořádání festivalu
  • Podporování hudebníků a umělců prodejem jejich tvorby, desek a merche 
  • Výroba kytarových efektů